Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 302 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 05 Sie 2016 16:20 #53373

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Z rozkładu wnioskowałbym, że to autobus kursujący z przełęczy Stelvio do dworca w Spondigna. I to w okresie letnim. :-)
Co do godzin... to w końcu Włochy są ;-) Z ludźmi trzeba rozmawiać, kierowcę zapytać. W końcu to właśnie Was uratowało :lol:

BTW...
W ciągu urlopu przeczytałem znakomitą książkę - tytuł: Shantaram by Gregory David Roberts. Uwaga! Nie otwierać jeśli rano trzeba wstać na trening! ;-)
To naprawdę spora cegła opisująca przygody gora (białego) w Bombaju. Opisuje to jak tam przyjeżdża, uczy się tam żyć, języka, kultury, zwyczajów. Wszystkiego.
Niesamowita była lekcja dotycząca autobusów międzymiastowych. Oczywiście należy znać hindi w mowie i piśmie, ale to nie wystarczy. Albowiem kierowcy często na autobusie wywieszają nazwę popularnego przystanku, aby zyskać pasażerów, którzy przecież muszą opłacić przejazd, ale tak naprawdę kierowca zamierza jachać w bardzo niepopularne miejsce, do jakiejś małej wioski, gdzie np. chcą zawieźć kuzyna szwagra teścia żony, a Ci którzy wsiedli będą zmuszeni tam pojechać - po prostu po ruszeniu w pewnym momencie zorientują się że nie jadą w tą stronę co myśleli, że jadą, a kierowca będzie ich przekonywał, że tak jest lepiej... :laugh:
Żeby się przekonać gdzie NAPRAWDĘ jedzie autobus, potrzebne były różnorakie talenty w prowadzeniu rozmowy i ZAPRZYJAŹNIANIU się z kierowcą autobusu. Bo dopiero po dłuższej serdecznej rozmowie kierowca się przyznawał gdzie naprawdę jedzie.
No padłem! :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 05 Sie 2016 16:33 #53374

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
zajÄc napisał:
Ja zaklejam otarcia plastrami Compeed:
www.compeed.pl/ochrona-stop
Są mało widoczne i nie należy ich zmieniać, odkleją się same jak już skóra się zgoi.

Otwieram stronkę, czytam, patrzę i widzę takie coś:

COMPEED® Sztyft przeciw pęcherzom
Sposób użycia: Posmaruj stopy lub inne części ciała narażone na nadmierne ocieranie.
Nie używaj na już uformowany pęcherz lub otwartą ranę.

Ciekawe! Ale chyba pozostanę przy plastrze bez opatrunku :-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 05 Sie 2016 16:35 #53375

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Tomcat napisał:
Żeby się przekonać gdzie NAPRAWDĘ jedzie autobus, potrzebne były różnorakie talenty

U nas już tak było :) Pan Józef Nalberczak pięknie to opowiada :woohoo:

Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2016 16:40 przez Szafa76.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 05 Sie 2016 17:09 #53376

Nie boj, nie boj, wylacza ci...

Ogolnie padlem, dzieki panowie :D

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 06 Sie 2016 07:40 #53389

3. część relacji ze Stelvio

Sprzęt

stelvio-na-rolkach-sprzet-1.jpg

PS. R2, 4ty sezon przebiegu. Wygodne, jednak przy jezdzie ~4h i wiecej (na 100 km rok temu wyszlo 4:40) zaczynaja obcierac. Niektore obtarcia sa spowodowane zagieciami rozciagnietego materialu wyscielajacego (co wskazuje na to ze noga w tym miejscu "pracuje" i jest jakis luz), gąbka nie pomogla, po ok 3h zrobil sie pecherz, ktory po peknieciu zapiekl tak mocno ze musialem sie zatrzymac i przesunac gabke, potem bylo ok.

Lekkie obtarcia przy jezykach i jeden wielki pecherz w dosc dziwnym miejscu (prawie na podeszwie), na szczescie nie pekl, ale paliło dosc mocno podczas jazdy.

Generalnie przy jezdzie pod gore buty obtarly mocniej i w wiekszej ilosci miejsc niz w podobnym czasie jazdy po plaskim (24,5km vs 100 km; 4:07 vs 4:45). Wniosek - noga "pracuje" tam gdzie nie powinna, efekt - obtarcia, rozwiazanie - szukam :)

Kaska - PS Vision, znacznie twardsze niz R2, obtarly ja nieco bardziej niz mnie. Tak samo bylo przy zawodach na 100km, u niej wtedy dodatkowo mocno cierply stopy i ogolnie po takim czasie ja bolaly.

W tym roku kupuje nowe buty, obecne R2jki juz sie zdecydowanie kończa, 4 sezony letnie i 3 zimowe - daly rade :D Szukam tez pod katem jazdy pod gore, tylko ze nie bardzo sie jest kogo poradzic jakie kryteria powinny spelniac takie buty, bo jednak technika jazdy jest tu troche inna, tak samo ulozenie stopy i pozycja ciala. Niski na pewno mi pomaga w kwestii ustawienia stawu skokowego na nachylonej drodze, czuje jednoczesnie ze na stabilizacje idzie znacznie wiecej energii niz normalnie.

Kola - niezmiennie Am Wing Jets, juz dosc wysluzone, wyraznie gorzej amortyzuja.

stelvio-na-rolkach-sprzet-2.jpg

Koła... no wlasnie nie wiem do konca jakie. Zamowilem z rok temu u Zico te: www.zicoracing.com/pl/p/Kolka-do-jazdy-s...m-2014-1-sztuka/1544 jako ze lubie amwingi i spodziewalem sie ze "wyzsza" wersja moze byc jeszcze lepsza. Dostalem takie same kola jak na zdjeciu ze sklepu, ale jednak nie takie same bo rozniace sie napisami (bylo napisane "dims pro"), podobno "takie same jak am wingi", to jak takie same to czemu nie takie same? ;) Jak popatrzylem pod swiatlo to widzialem "zatopione" w nich pecherze powietrza, w zadnych am wingach tego nie widzialem. Nie jezdzilo mi sie na nich za dobrze, jakby lekko zamulaly, przekazalem Kasce ktora jest z nich zadowolona.

Bede szukac kol ktore beda pozwalaly pokonywac takie trasy po mokrym. Treningowe nartorolkowe daja w tej materii rade, ale ze sa treningowe to wysilek na nich jest sporo wiekszy. Twarde i przyczepne to jest kwadratura kola, ale jest kilka modeli wartych uwagi, bede sie rozgladac i podpytywac. Na celowniku MPC Stormy i Roll'x nartorolkowe, oba modele w cenie odpowiednio 110 i 150 zl sztuka...

Lozyska - allegrowe abec 7, oliwka do maszyn do szycia, ladnie chodza :)

Ubranie decatlonowskie, kamizelka z kieszeniami (aparat itp), plus plecak na "paliwo" z rurkami do picia co sie sprawdzilo, wymaga jedynie drobnych udoskonalen.

Roznica temperatur na trasie o 1800m przewyzszenia w tamten sloneczny dzien - w zasadzie niezauwazalna, mozna bylo lzej sie ubrac. Na gorze jak zaszlo slonce i zawialo zrobilo sie chlodno i cieszylem sie ze mam zapasy cieplejszych rzeczy na przebranie.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Sie 2016 08:42 #53395

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Muszę przyznać że jak chodzi o dobór łożysk to idę Szyszkownik w Twoje ślady :) HTO Pro to były pierwsze i ostatnie za które zapłaciłem ponad 150zł ,o ile dla zawodnika inwestowanie w dobrej jakości łożyska ma sens o tyle dla amatora takiego jak ja nie ma najmniejszego po za podłechtaniem własnego ego ;) :) Wystarczy kupić tanie łożyska i po prostu je na dzień dobry przeserwisować zapodając rzadsze smarowidło swoją robotę też zrobią,a jak padną to przynajmniej nie szkoda ich wyrzucić :) Niestety jak nie ma człowiek wytrenowanej odpowiedniej techniki i kondycji to choćby założył super sprzęt wyniku nie zrobi :) Wrodzone cechy organizmu też są istotne ja z moją sylwetką i wagą nadawałem się zawsze bardziej do sportów typu judo ,zapasy itp.niż do dyscyplin lekkoatletycznych , wyścigowa sylwetka nigdy nie była moją mocną stroną :)
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2016 08:56 przez Szafa76.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Sie 2016 10:38 #53396

Ja celowo nie wyrzucam - serwisuje, jestem ciekaw jak dlugo pociagna; moje za 80 gr na razie jedna zima i prawie caly letni sezon i jest ok :)
super sprzęt wyniku nie zrobi

myslisz ze nie, te to jednak musza same jechac ;) www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...-dla-zawodnikow/2030 :silly: :woohoo: :side: :whistle:
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2016 10:44 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Sie 2016 22:50 #53398

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
To prawda - z górki jadą same, tak samo, jak każde inne. Nie warto przepłacać.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Sie 2016 07:27 #53400

za te cene to moze po plaskim jada same, a w sumie powinny pod gorke ;)

4. część relacji ze Stelvio

Widoki :)

Z widokami mam pewien klopot: slowa nie oddaja, zdjecia nie oddaja, filmy tez nie bardzo. Trzeba w takim miejscu byc. Ponizej to moze jakies 20% z tego jakie to bylo w realu :)

stelvio-w-1.jpg

Sam poczatek, jest takich kilka km.

stelvio-w-1a.jpg

Trasa idzie wzdluz gorskiej rzeki, zimna jak lod - sprawdzalem po :)

stelvio-w-3.jpg

stelvio-w-4.jpg

stelvio-w-5.jpg

Zaczyna sie las, a w nim zakrety.

stelvio-w-6.jpg

Tu ma sie jeszcze do ogladniecia 20 takich tabliczek :)

stelvio-w-7.jpg

Slynny widok na "sciane", jednak tu jest juz z gorki :silly: :woohoo: :side: :whistle:

stelvio-w-8.jpg

Prawie na gorze :)

Zdjecia robione podczas jazdy.
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2016 07:30 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Sie 2016 10:10 #53402

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
myslisz ze nie, te to jednak musza same jechac ;) www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...-dla-zawodnikow/2030 :silly: :woohoo: :side: :whistle:

Strach się bać jak to musi ściskać noge.
Ja dzisiaj chyba z 15 minut negocjowałem wiązanie z lewą nogą, bo co chwilę sie okazywało, że jednak zbyt mocne i stopa drętwieje. Ciekawe jakie duże oczy by miała taka królewna na ziarnku grochu, po założeniu aż tak twardych i dopasowanych butów...

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Sie 2016 10:15 #53403

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Zdjecia robione podczas jazdy.

Piękne foty!
Ale nie oddają wysiłku, który włożyłeś.
Przydałyby się jakieś poruszenia, rozmazania. ;-)
Np. 1/30 z ręki podczas jazdy pod górę, czy coś. :-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Sie 2016 10:29 #53407

Ubieralem na zawodach te, dla funu, w zyciu -zwlaszcza po przymiarce - nie planuje kupowac takich butow.

www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...rstwa-szybkiego/2139

I ten opis:
Z kolei trzymanie stóp jest jak w imadle, nawet bez sznurowania.
Pokrywa sie z moimi odczuciami, choc ja bym chyba uzyl okreslenia 'hiszpanskie buciki'...
Przydałyby się jakieś poruszenia, rozmazania. ;-)
Rozmazania? ja jechalem pod gore, nie w dol :silly: :side: Film moze cos wiecej odda ;) Na pewno sapanie da sie uslyszec ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Sie 2016 13:11 #53417

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Ubieralem na zawodach te, dla funu, w zyciu -zwlaszcza po przymiarce - nie planuje kupowac takich butow.

www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...rstwa-szybkiego/2139

Cytat:
"Buty różnią się od AC-10 i Seven9 głównie wyściółką - są bardziej komfortowe."

Komfort jest pojęciem względnym. :laugh: B)
Rozmazania? ja jechalem pod gore, nie w dol :silly: :side: Film moze cos wiecej odda ;) Na pewno sapanie da sie uslyszec ;)

Na pewno przejdę się na to do kina! :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Sie 2016 15:24 #53468

Premiera bedzie forumowa, kinowa za jakis czas ;)

W sobote zawody w jezdzie pod gore, zgodzili sie na udzial rolkarza w zawodach nartorolkarzy. Nawet jesli poza klasyfikacja to ok :)

11 km, ok 350m przewyzszenia, jestem ciekaw jak sie bedzie jechalo. Licze ze poznam ludzi z ktorymi bedzie mozna pogadac o sprzecie w kontekscie rolek, u nich jednak wyglada to troche inaczej. I uciesze sie jesli poznam 'orgow' zawodow na Przehybe bo tam chetnie bym sie wybral :)
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2016 15:32 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Sie 2016 15:28 #53469

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
350m, czy 3500? :)
Bo 35 to na Błoniach się uzbiera w kilka kółek ;-)

A zdążysz się wygoić?
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2016 15:28 przez Tomcat.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Sie 2016 15:33 #53470

haha, 350m pod gore ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2016 11:47 #53533

Jutrzejszy profil trasy.

profil-duszniki.jpg

Ciekawe jak sie bedzie jechalo.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2016 12:24 #53534

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Kawał drogi - powodzenia i dobrej zabawy!
I uważaj na widię!

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2016 14:58 #53538

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Powodzenia ! :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2016 16:53 #53540

Dzieki! :)