Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 311 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 17 Lip 2016 17:00 #53021

fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-a...154c9794f0faf11027ab

Aj, jak niewiele mu braklo... Jak przyjedzie do Modzurowa to na pewno przekroczy 70km'h... W. Baran jakby co :)
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2016 17:04 przez Szyszkownik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 17 Lip 2016 20:54 #53022

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Szyszkownik napisał:
Aj, jak niewiele mu braklo... Jak przyjedzie do Modzurowa to na pewno przekroczy 70km'h... W. Baran jakby co :)

Niektórzy na tym forum żeby spróbować takiej prędkości musieli poprosić o wsparcie kumpla na motocyklu :) ;) ,a tu proszę siła nóg na zjeździe wystarcza :blink: :) W sumie to ciekawe do ilu zawodowiec potrafi się rozpędzić na rolkach nie wspierany siłą grawitacji przy równym prostym asfalcie bez pochyłości.
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2016 20:55 przez Szafa76.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 18 Lip 2016 22:06 #53037

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Też mnie to zaciekawiło i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Obstawiałem, że może najlepsi do 50km/h dobiją, ale postanowiłem podrążyć i się nieco zdziwiłem.

Jeśli kilka warunków trochę nagiąć, to da się coś określić z wyników zawodów. Nie wiem jak się dokładnie mówi na tę konkurencję, ale są torowe wyścigi na 200m z "lotnego startu". Prędkości maksymalnej dokładnie nie sprawdzimy, ale możemy stwierdzić, że będzie trochę wyższa niż średnia. Średnią akurat da się łatwo policzyć.

Dla Sandrine Tas mamy:
200m/14,994s = 13,34 m/s = 48,02 km/h

Dla Edwina Estrady (na filmie od 3:23):
200m/13,807s = 14,49 m/s = 52,16 km/h

Dodajmy do tego kilka km/h za wejścia w zakręty i :woohoo:. Jestem pod wrażeniem.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 21 Lip 2016 11:47 #53070

Ci co robia maraton poniezej 1h to tez musza niezle cisnac...

jak bedizecie sporo jezdzic na rolkach i rowerze to Wam urosna takie ;)
www.facebook.com/joeymantia/photos/a.101...7458/?type=3&theater

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 17:39 #53246

Mniej wiecej rok temu wymyslilem ten projekt.
Szyszkownik napisał:
Tymczasem 3 miesiace przygotwan juz za mna, cel na ten rok:
stelvio-pass-2_2016-01-06.jpg

Pod gore gdyby ktos pytal :whistle:

st-v.jpg

29 lipca zrealizowalem :D Byłem, wjechalem, przygoda ostatnich 10 albo i 20 lat zycia :)

Kazdy trening i wyjazd na jazdy pod gorke prowadzil do 4 godzin mirzenia sie z ta trasa, ktorych dlugo nie zapomne :)

Dluzsza i szczegolowsza relacja za jakis czas.

Podziekowania za wsparcie: Szafa76, Tomcat, fazi, bj43 i wszystkich innych ktorzy jakkolwiek mi kibicowali :D
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2016 08:18 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 19:52 #53249

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Gratuluję,gratuluję i jeszcze raz gratuluję wyczynu :) :woohoo:

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 19:54 #53251

Możesz podsumować klasycznym
VENI VIDI VICI

Wielkie gratulacje za taki wyczyn!

Czekam niecierpliwie na obszerną relację.
Sent from my RM-941_eu_poland_912 using Tapatalk

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 20:14 #53254

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Dołączam się do gratulacji i czekam na relację :) Brawo!

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 21:37 #53256

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
A żeś się nie odzywał, aż mnie skręcało! ;-) Gratulacje!!! :-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 01 Sie 2016 22:33 #53257

• AniaG
  • AniaG's Avatar
  • Senior Boarder
łał, piękny wyczyn, gratulacje !

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 07:43 #53260

Dziekuje Wam :D

Relacja bedzie w odcinkach bo sporo tego jest :) Od ogolnych wrazen przez wnioski z przed/w trakcie/po po plany na przyszlosc :) Co w przygotowaniu zadzialalo, co zaskoczylo na trasie, co mozna potrenowac bardziej. Zlapalem sie na tym ze nie bardzo sa ludzie, ktorych mozna popytac o szczegolowa rade odnosnie sprzetu do tego typu jazdy - macie jakies pomysly?

st-d.JPG

Trase najpierw pokonalismy autem zeby je tam wraz z zapasami jedzenia na gorze zostawic i miec "pod reka" jak sie wjedzie. Nie bylo zadnej osoby z "obslugi" ktora moglaby pomoc zeby zalatwic to inaczej. Sprawa jak dostalismy sie na dol to osobna historia :)

Droga ma 48 ponumerowanych zakretow, ktore odliczaja sie malejaco - wiesz ile masz jeszcze do konca :) Tj, teoretycznie bo odleglosci miedzy nimi nie sa rowne.

stelvio-na-rolkach-1.jpg

Zdjecia ani filmy ktorych jest masa w sieci nie oddaja wrazen z "na zywo" gdzie do glowy i na usta cisna sie tylko 2 slowa: ja p...le. To jest naprawde wielkie.

P1050654.JPG

Widoki zasluguja na osobna relacje.

Trase na Stelvio pokonala takze kolezanka Kaska, jedyna osoba, ktora zdecydowala sie podjac to wyzwanie poza mna. Gratulacje dla niej :) Mysle ze szansa na to ze jest jedyna kobieta ktora w ten sposob sie tam dostala jest duza, czy ja jestem jedynym facetem? Nie wiem, ale sadzac po reakcjach ludzi jest to mozliwe :silly: :side: :whistle: :pinch:

Bedzie takich projektow wiecej, w perspektywie 2-3 lat glownym bedzie Haleakala - 57 km blisko 3000m przewyzszenia, troche daleko bo na Hawajach, za to mozna pojechac w zimie :silly:

W przyszlym roku najprawdopodobniej Alpe d'Huez przy okazji wypadu na zawody na 103 km we Francji i moze jeszcze cos z cyklu pod gorke. Wstepne rozeznanie i przygotowania juz zaczynam.

W tym chce jeszcze zaliczyc "ceprostrade" do Morskiego Oka. Asfalt tam jest wytuptany podkowami przez konie wiec zobacze jak to bedzie.

Jeszcze raz dzieki za wsparcie i jesli ktos ma ochote dolaczyc do tego typu wyprawy to miejsca sie znajda :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 08:44 #53261

• agus13
  • agus13's Avatar
  • Expert Boarder
Gratulacje, Szyszkowniku! Ostatnio przestałam pisać tutaj, no ale w takiej sytuacji....pokłony i szacun :woohoo: Chyba jednak jestem w szoku. O, kurczę! Ja też chcę!

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 08:57 #53262

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Piękny wyczyn, godny podziwu. Gratulacje!

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 09:44 #53268

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Gratulacje! Podziwiam Twoją zajawkę na górki i życzę zdobywania kolejnych szczytów. :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 10:57 #53272

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Może zainteresujesz relacją z wyprawy jakieś media? :-)
Jeśli nic innego to może Kuba Łoginow z Port Europa - myślę, że byłby zainteresowany :-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 11:31 #53274

I jeszcze raz dzieki za gratulacje :)

Mysle nad tym gdzie uderzyc, przed wyjazdem pisalem o projekcie do inline.pl ale sie nie odezwali.

Dzieki za sugestie :)
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2016 11:39 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 11:42 #53276

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
To może niekoniecznie do niszowych ale z grubej rury - do mainstreemowych mediów sportowych i outdoorowych. Jest wyczyn Polaka, można się chwalić :-)

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 12:24 #53279

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Ech, ten tapatalk... tu był nietrafiony co do wątku wpis ;-)
Szyszkownik: może ciachnij tego posta dla porządku w Twoim wątku ;-)
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2016 14:48 przez Tomcat.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 02 Sie 2016 16:39 #53291

1 czesc relacji ze Stelvio

Paliwo plynne :)

stelvio-na-rolkach-paliwo1.jpg

Na trasie poszlo: prawie 1,5 litra izotonika oszi, 0,5 litra żeli (5 opakowan agisko rozcienczone w wodzie coby sie nie lepic) i na drugiej czesci dystansu blisko litr coli. Ilosc plynow wystarczyla na te trase. Jedzenie czegokolwiek co wymaga gryzienia i zucia przy takim oddechu odpada, zostaje tylko picie, lub zatrzymywanie sie na jedzenie.

Zdejmowanie plecaka, rozpinanie, odkrecanie butelki, zakrecanie, wkladanie do plecaka, zapinanie i ponowne ubieranie nie sprawdza sie. Testowalem rok temu na zawodach na 100 km - ilosc czynnosci jakie trzeba wykonywac jest zbyt duza. Inwestycja w kilka bukłaków w cenie ok 80 zl sztuka tez mi tym razem nie odpowiadala. Butelki z rurkami z castoramy zdaly egzamin, jednak nie wolno sie z takim plecakiem schylac ;) Rurka o srednicy wewnetrznej 4 mm byla troche za waska i trzeba bylo dosc mocno ciagnac, na przyszlosc uzyje taka minimum 8 mm srednicy "roboczej", fabryczne buklaki maja zdecydowanie grubsza niz moja, ale zauwazylem to juz po. Zakretki uszczelnione poxilina - zachowaly szczelnosc, jedynie z cola byly lekkie problemy, mimo iz 2 dni wczesnie zaczalem jej odgazowywanie, po 3-4 km sie jednak uspokoila.

stelvio-na-rolkach-paliwo.jpg

Zalozenie szerszej rurki spowodowaloby szybsze picie, na dzisiaj nie potrafie ocenic czy to co mialem byla to optymalna ilosc plynu. Dalem jednak rade z tym co mialem.

Paliwo gazowe ;)

Nie pomyslalem o nim. Mysle, ze braklo jeszcze jednej butelki - z tlenem. Nie mam specjalnej wiedzy i doswiadczenia jesli chodzi o takie sprawy, typuje na podstawie wlasnych obserwacji. W okolicach 2500m zaczyna sie wysokosc nazywana fachowo "dużą", Stelvio jest na ponad 2700m. Ogromna wiekszosc relacji kolarzy zdobywajacych te przelecz nie wspomina nawet o problemach z oddychaniem i iloscia tlenu, koniecznoscia aklimatyzacji itp. Patrzac jednak na to jak ja reagowalem bedac dobrze przygotowany fizycznie - brak bolu i "zakwasow" na dzien po, bezproblemowe wejscie/zejscie po schodach (ktore czesto jest podstawowym testem) zdecydowanie wskazywaly na to ze przyczyna mniejszej ilosci "prądu" w organizmie po ok 70% trasy lezala gdzies indziej niz w paliwie plynnym :)

Po ok 16 km zlapala mnie kolka, w ogole zapomnialem ze cos takiego istnieje, ostatnia mialem chyba z 15 lat temu... Nie bylo wyjscia, bol zrobil sie na tyle silny ze musialem sie zatrzymac i pogodzic z tym ze plan max czyli wjazd "na raz" trzeba odlozyc na przyszlosc. Kilka minut przerwy i jak gdyby nigdy nic jade dalej. Kolka nie wraca.

Samopoczucie, bardzo przyspieszony oddech na postojach po pokonaniu ok 2/3 trasy i ogolna mniejsza ilość "prądu" w drugiej polowie moga wskazywac na niewystarczajaca ilosc tlenu. 1-2 minutowy odpoczynek powodowal dalsze ruszenie na trase bez problemow fizycznych. Wniosek na przyszlosc - aklimatyzacja i potrenowac wiecej na docelowej wysokosci przed glownym "atakiem".
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2016 11:01 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 03 Sie 2016 11:40 #53301

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Wczoraj wieczór kupowałem córce nowe buty do biegania w sklepie martesa i wzrok mój padł na to:

www.sklepmartes.pl/glowna/17099-tlen-95-...r-5l/kolor-oxy_mieta

Opadła mi szczena, bo przypomniałem sobie Twojego posta i fragment o wysokości i paliwie gazowym. ;-)

Niestety nie jest wiadomo ile tam tego jest.

I jeszcze co do wysokości - paru moich znajomych było już na Kilimandżaro. Chociaż samo wejście jest czysto komercyjne, czarni szerpowie wszystko organizują, wnoszą, rozbijają namioty, gotują herbatkę i zupkę, to nie wszyscy są wstanie wtuptać na te 5,8k. Są tacy, którzy nie wejdą. I nie ma to nic wspólnego z kondycją, płcią czy wiekiem. Po prostu niektórzy tolerują wysokość, a inni nie. Na 2700 pewnie jeszcze nie ma choroby wysokościowej per se, nie ma obrzęku mózgu, który kładzie najtwardszych bólem, którego nie sposób przezwyciężyć. Ale lekko na pewno nie było. Tym większe brawa za ukończenie!

BTW. Dobrze zgaduję, że cola była Twoją wunderwaffe do walki z niskim ciśnieniem? Z braku liści koki do żucia... :P

EDIT: ze względu na pojemność raczej by się trzeba było ratować czymś takim:
elgracool.pl/product-pol-702-Butla-TLEN-OXYGEN.html
tylko jeszcze potrzebny co najmniej reduktor i ustnik. No i graty lepiej wziąć z instalacji szybowniczej, niż dla nurków.
Chociaż zamiast ustnika to może wąsy: goo.gl/oSH19F
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2016 11:53 przez Tomcat.