Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 308 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 25 Cze 2016 18:10 #52578

Jest ćwierćfinal! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

I szansa ze juz nie bede dluzej sluchac ze w 73 roku zatrzymalismy Anglie :)

Jutro jednak Osiecznica.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 25 Cze 2016 21:57 #52582

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Powodzenia! Gładkich asfaltów i mocnych śrub! Jak nie masz kleju anaerobowego to użyj kropli lakieru do paznokci, też działa :-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 26 Cze 2016 04:22 #52586

Dzieki! :)

Jednak o 4 rano juz uzywam budzika ;)

Jak usilowalem je dokrecic wczoraj z dzwignia to nawet nie drgnely... Kleju nie mam, lakieru do paznokci tym bardziej - jeszcze sobie nie maluje ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 26 Cze 2016 19:02 #52611

Osiecznica zaliczona :D

Nie planowałem, ale okazalo sie ze da sie zaliczyc to w 1 dzien za co wielkie podziekowanie dla Sebastiana :) 800 km w tę i nazad :)

Po pierwsze zaskoczeniem byly prognozy a potem pogoda - zgodna z nimi jaka zastalismy - temp ok 16 stopni, tuz po deszczu, ogolnie wilgotno na trasie. Zaczelo schnac i w sumie przeschlo w 80% do startu.

osiecznica-2016-1.jpg

Jeszcze pusto, idziemy sie zapisywac.

osiecznica-2016-2.jpg

Juz ludzi przybywa, parking niedlugo bedzie pelny.

osiecznica-2016-lambo.jpg

Kto jezdzi takim Lambo?

osiecznica-2016-medale.jpg

Medale juz czekaja i podzwaniaja na wietrze, ale trzeba sie po nie pofatygowac ponad 42 km ;) tj po te z niebieskimi paskami 16 km i ponad 100 osob startowalo na tym dystansie. Za maraton mialy czerwone paski.

Stoiska PS i ZICO
Skorzystalem i pomierzylem.
Po pierwsze te: www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...rstwa-szybkiego/2140
Nie zebym byl zainteresowany ale zico mial glownie te modele, wiec co mi tam, zobacze sobie. Ok, biore, jakie leciutkie... Probuje wlozyc noge. PROBUJE wlozyc noge... Jakie to twarde... Wlozylem. Ała. Boli wszedzie. Biore troche wieksze. Troche mniej, ale cisnie gdzie sie da. Szszszsz kurderebele, ludzie w tym jezdza??? Ja takich nie chce, bo nie widze w swoim przypadku mozliwosci czerpania przyjemnosci z jazdy w takim bucie, operacji na zdeformowane stopy tez nie chce.
Na drugi ogien biore PS TripleX ktore gdzies tam chodzily mi po glowie. Twarde ale do zastanowienia, pierwsze wrazenie - podobaja mi sie pod katem tego jak lezy noga. Szerokie w palcach.

osiecznica_2016-06-26.jpg

Trasa jest znana. Lekko pofalowana i - poza detalami -niezmienna od lat.
Niesamowity klimat na niej. Jazda przez las, przez pola, raz na 500 m pojawia sie jakis dom, przy drodze o szerokosci gdzie samochod z rowerem z trudem sie wymija, przed nim ludzie siedzacy na plastikowych krzeslach dopinguja. Macham kazdym z nich, ciesza sie obie strony, trabi wuwuzela trzymana przez chlopca ktory siedzi na jakims gzymsie. Strazacy i zolnierze pokazuja w ktora strone jechac, jest kilka ostrych zakretow po mokrym, warto zwalniac. Znaki poziome, pionowe w 2 jezykach jak rok temu :)
Asfalt w 75% bardzo rowny i gladki, jednak jest ok. 8-10 km tzw. "kruszonki" tudziez "tarki". Wypadaja plomby z zebow albo i cale zeby, odkrecaja sie niektorym sruby, stopy bola od wibracji... W pewnym momencie prawie mnie zatrzymuje.

osiecznica-2016-tulejki.jpg

Tulejki, tulejki tulejki... O tym bedzie jutro/pojutrze osobny wpis, bo bylo DUZO ciekawostek w tym temacie, glownie u ZICO.

Dzieki Tomcat za zyczenia. Warto bylo, potrenowalem dluzsza jazde, bylo sporo rozmow z ludzmi, byc moze zaczyna sie tworzyc ekipa na 100 km na nastepny rok. Osiecznica jest jedyna w swoim rodzaju.
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2016 19:06 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 10:20 #52624

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Z tego co widze na facebooku trasa była szybka (życiówki) i śliska (nieprzyjemne obcierki, bardzo nieprzyjemne).

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 14:14 #52627

Widzialem Henryka O. w bandazach :( Na zakretach, ktore byly glownie w lesie bylo rzeczywiscie mocno slisko.

Tulejki...

Wiedzialem ze zico ma cale pudelka gdzie roznia sie dlugoscia o 0,02 mm, ale tym razem poszedl o wiele dalej jesli chodzi o podejscie do tematu:)

osiecznica-2016-tulejki-2.jpg

osiecznica-2016-srubki.jpg

Tulejek i srubek ma po horyzont...

osiecznica-2016-pomiar-tulejki.jpg

Zeby dobrac dokladnie to mierzy sie pierscien, o ktory opieraja sie lozyska. Sluzy do tego taka "maszynka".

osiecznica-2016-tulejka-regulowana.jpg

Po pobraniu "wstepnego" (z dokladnoscia chyba do 0,01mm) pomiaru jeszcze dokladniej dobiera sie teraz.Tulejka regulowana. Sklada sie z dwoch czesci i mozna ja IDEALNIE dobrac, z dokladnoscia do 0,01 mm, albo i mniej... Ustawia sie, i jesli jest dobrze (a dobrze to jest tak, ze koko kreci sie ze mozna sobie spokojnie zrobic herbate) to aplikuje sie klej i skreca ponownie, tym razem "na amen".

osiecznica-2016-tulejki-1.jpg

Zestaw kosztuje 120 zl.

Podejscie do tematu robi solidne wrazenie :)

PS. Jakie te kola 125 mm sa wielkie...
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2016 14:16 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 14:40 #52628

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak na szybko, bo mnie naszła myśl...

Skoro to jest tak perfekcyjnie dokładne, to dobrane do kółka tulejki nie nadają się do innego kółka nawet tego samego modelu,
Czyli są jednorazowe... :-/

Stara maksyma: absolutna perfekcja kosztuje absolutnie dużo.
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2016 14:40 przez Tomcat.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 17:21 #52629

ojtam ;) da sie standardowymi metodami sporo wyciagnac :) ale sama idea takich tulejek mi sie bardzo podoba.

W ogole odnioslem wrazenie ze zico ma duze parcie na wyczyn/pro. Dopiero po tym jak powiedzialem ze 2-3x ze jezdze bo lubie, nie chce byc wyczynowcem, ze czasy mam w okolicach 1,35-1,40 i jeszcze kilka argumentow to uslyszalem "aaa, to jak chcesz wygodne to musisz duzo mierzyc" :) Czyli opcja "wygodne" na pewno na starcie nie jest brana pod uwage ;) a te sa "pain free", ktos o ludziach jeszcze mysli :) www.powerslide.com/en/products/racing-bo...de-puls-racing-boots

I w ogole np. PS triple X to jest wg zico "nizszy" model i ze takie ma, ale coraz mniej ;) No, ale jak sprzedaje sety po 7k to zgadzam sie z takim stwierdzeniem ;)

TripleX mierzylem na stoisku tego sklepu z Wwy: proskatescompl.shoper.pl/

Dugeco - pierwsze widze taka marke.
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2016 17:24 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 17:57 #52630

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Szyszkownik napisał:
ojtam ;) da sie standardowymi metodami sporo wyciagnac

Też tak sądzę,tulejki kupiłem co prawda dedykowane do AmWingów u Zico ale jak na moje potrzeby i umiejętności zupełnie wystarczają.Na poziomie wyczynowym faktycznie rozpoczyna się wprowadzanie technologi kosmicznych,przypuszczam że prawdziwy rozkwit "superdokładności" mierzonej w nano ułamkach nastąpił by w momencie uczynienia z rolkarstwa szybkiego dyscypliny olimpijskiej.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 27 Cze 2016 23:35 #52634

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
...
Stoiska PS i ZICO
Skorzystalem i pomierzylem.
Po pierwsze te: www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-Rac...rstwa-szybkiego/2140
Nie zebym byl zainteresowany ale zico mial glownie te modele, wiec co mi tam, zobacze sobie. Ok, biore, jakie leciutkie... Probuje wlozyc noge. PROBUJE wlozyc noge... Jakie to twarde... Wlozylem. Ała. Boli wszedzie. Biore troche wieksze. Troche mniej, ale cisnie gdzie sie da. Szszszsz kurderebele, ludzie w tym jezdza??? Ja takich nie chce, bo nie widze w swoim przypadku mozliwosci czerpania przyjemnosci z jazdy w takim bucie, operacji na zdeformowane stopy tez nie chce.
Na drugi ogien biore PS TripleX ktore gdzies tam chodzily mi po glowie. Twarde ale do zastanowienia, pierwsze wrazenie - podobaja mi sie pod katem tego jak lezy noga. Szerokie w palcach.
...
Wyczynowcy używają butów robionych na miarę (odlewy) lub w pełni termo-formowalnych. Takich butów nawet sznurować nie trzeba, tak dokładnie leżą. Kiedyś pokazywał tę sztuczkę Krzysztof Plich na YouTube - rozsznurował buty i jechał, nawet całkiem szybko i stylowo.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 07:23 #52635

To juz zico bedzie mi formowal :)

Sa juz wyniki z Osiecznicy: www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1841 zdjec jeszcze nie ma albo nie znalazlem ;)

Zico z czasem 1:24 :)

Bolek, gratulacje za czas ponizej 2h!

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 09:29 #52636

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Gratulacje! :)

O formowaniu butów rozmawiałem z Robertem - podczas zajęć ciągle robi różne piwoty, a to na długiej szynie robi niezłą dźwignię na stopie. A buta ma coś jakby Racemachine, więc nie miękki. No i wszystko wygląda jest kwestią dopasowania. Formował go cztery razy, w tym raz po przerwie zimowej, bo stopa zmieniła kształt. Darcie występuje wyłącznie na długim dystansie, gdy po 30km włącza się zmęczenie i odpuszcza technika. Wtedy zaczyna się odbijanie z palców i darcie pięty. A na luzaka - nigdy.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 11:06 #52647

Pewnie z nim pogadam jak juz kupie nowe buty :)

Tymczasem zapisy na Katowice juz sa: silesiaskating.pl/katowice/

Z reglulaminu; jak sie to ma do PoRD ;)
Zabrania się używania na trasie wyścigu jakichkolwiek innych pojazdów,
poza używanymi przez zawodników rolkami.

Dystanse 2, 10, 21 i 42 km :)

Wpisowe 50 zl do 16 lipca.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 11:48 #52649

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Zapisany, opłacony. B)

Trochę mi łyso, że znowu będę musiał pojechać w twisterach.
Jak już wyczułem sprawę, że ograniczają pochylenie goleni, to zaczęło mi to przeszkadzać. To i ich waga...

Niestety w szukaniu niskiego buta rozmiaru małego kajaka sukcesów brak :angry:
W lipcu wakacje, nawet jak w sierpniu (jeśli! jeśli!) by się udało coś kupić, to czy zdąże się nauczyć jeździć na niskim w kilka dni? :unsure:

No trudno. Przemęczymy się. Tym razem celem jest <2h :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 18:14 #52663

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
PlichKrzysztof.pl/wp/o-firmie

Sznurówki:

Hamowanie:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 28 Cze 2016 19:04 #52666

Dzieki za wrzucenie. Hamowanie rzeczywiscie robi wrazenie...

Z komenatrzy:

"I really want to learn how to do that vplow stop, any tips? I tried doing it on 82's 82A's and nearly flipped front. "

Minimum hardness of 84A wheels, and a large skil ride"

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 29 Cze 2016 10:04 #52672

Ruszyly zapisy na Rude Slaska: silesiaskating.pl/ruda-slaska/

Trzeba wystartowac w sprincie na 300 m i potem 5200m, nie jechalem nigdy na takich dystansach.

Oj bedzie sie gdzie przygotowywac do startu na 100 km: porteuropa.eu/slowacja/rolki/5606-odgale...dy-nowy-targ-trstena
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2016 10:05 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 30 Cze 2016 12:27 #52708

view-uphill-stelvio-2km.jpg

Tu - przy dobrej pogodzie - juz bedzie widac koniec... Za miesiac o tej porze juz bedzie po.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 30 Cze 2016 12:32 #52709

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Minimum hardness of 84A wheels, and a large skil ride"

No i trzeba mieć niezły powerbox w nogach. :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 30 Cze 2016 12:39 #52711

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Znasz może dane dot. nachylenia trasy na Stelvio?