Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 317 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 08:45 #52452

Wiem ze mozesz sie irytowac ale ciagle nie wiem gdzie sie mam logowac. Na gmailu jest ze zalozyles konto na navime ale tam sie juz nie dam rady zalogowac.

Wchodze w historie, ok, jest tam ten trening, po kliknieciu w 'statystyki' informuje ze to dostepne tylko dla premium. Czy sie laczy z netem - nie potrafie sprawdzic.

Jak bym sie juz dostal do wykresow to odczytac potrafie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 09:59 #52453

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Irytować? C'mon! :)

Komórka musi zobaczyć sieć. Jesli otworzysz przeglądarkę internetową i załadujesz np. onet.pl, to znaczy, że jest sieć. Jesli nie załaduje się, to znaczy że sieci nie ma.
W endo jak klikniesz historię to masz dwie zakładki - statystyki zostaw, faktycznie są tylko w aplikacji premium. Ale po zapisaniu do bazy - o czym pisałem poprzednio - są wystarczająco dobre możliwości analizy w aplikacji dostępnej przez stronę internetową.
Podstawa - połączyć się z siecią - może być komórkowo, może być przez wifi. W każdym z tych przypadków trzeba trochę poklikać.

Jak nie uda się inaczej to możemy się spotkać rano jak w ostatni czwartek - ja bym się wtedy zajął połączeniem i przekazał gotowe dane do obróbki.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 10:33 #52454

Dzieki za cierpliwosc :)

Net jest, a jak nie ma to dosc szybko sie orientuje :) Mysle ze rozbijam sie o polaczenie fonu z netem.

Moze napisze co do tej pory zrobilem:

- podlaczylem telefon do usb, komp go zobaczyl, ale nie widzi na nim zadnych plikow
- wchodze na endo na telefonie, trening z wczoraj jest zapisany, jest tez na telefonie jakis login (na samej gorze) po kliknieciu go pojawia sie "laduje" i tak zostaje
- malutka ikonka telefonu obok baterii w prawym gornym ma czerwony krzyzyk - to pewnie jest polaczenie z netem
- na endomondo com odrzuca mi podany login i pass, ale mam caly czas zalogowany inny gmail - nie sprawdzalem czy strona endo "pusci mnie" jak zaloguje ten Twoj, a wyloguje swoj

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 10:47 #52455

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Kilka słów jeszcze o Modzurowie.

Wyjazd bardzo udany. Pogoda rewelacja. Niestety musiałem się szybko zwijać po biegu i ominęły mnie wszystkie atrakcje w postaci chleba ze smalcem, smażonych kiełbasek itp. ale jakoś to przeboleję. :)

Nawierzchnia:
Rewelacyjny asfalt na całej długości. Nawrót w Pawłowie po kostce frezowanej ok 150-200m. Nawrót w Modzurowie na takim rondzie, a może bardziej rozjeździe z wysepką (w chwili obecnej w remoncie i trzeba było uważać na miękki asfalt na odcinku może 20-30m). Na całej długości trasy organizatorzy zakreślili kredą wszystkie nadlewki i dziury w nawierzchni, które potencjalnie mogły stanowić zagrożenie przy najeździe (wielkie brawa za pomysł i wysiłek w to włożony)

Trasa:
W zasadzie to na całej długości pofalowana. Tylko krótkie płaskie odcinki. Bardzo przyjemna. No i wisienka na torcie kapitalny kilometrowy zjazd. Niestety z moim sprzętem nie udało mi się złamać znaku ograniczenia prędkości uwiecznionego przez Szyszkownika na zdjęciach (nad czym ubolewam, następnym razem ta rzecz do poprawki :)). Największa zmierzona prędkość to 51,5km/h co jest wartością według mnie prawdziwą, ponieważ średnia z czterech odcinków pomiarowych po 500m to 43km/h
Efekt WOW przy zjeździe spowodował, iż udało mi się załapać na posiłek w postaci białka pochodzącego z tu i ówdzie latających robaczków :) (nie polecam)
Niestety (a może "stety") ;), żeby jeszcze raz zjechać trzeba było się wspiąć ponownie na górkę. Średnia mierzona na tych samych 4 odcinkach po 500m to 14km/h. Wyjazd na drugiej pętli to bardzo krótki, szybki krok i mocne pieczenie w udach (w sumie coś co lubię, bo wiem, że dałem z siebie co mogłem)

Jak już Szyszkownik wcześniej wspominał duże brawa dla lokalnej społeczności za organizację całej imprezy. Wyjeżdżałem z Modzurowa naładowany pozytywną energią na cały następny tydzień :)

Na koniec tekst mojej młodszej córki która z pełnym zaangażowaniem przejechała swój dystans 200m. "Kurczę tato czemu mi mówiłeś, żebym jechała jak najszybciej. Jakbym przyjechała ostatnia to dostałabym świecącą rolkę". (kawałek żółtego plastiku z diodą w środku w kształcie rolki, nagroda pocieszenia dla ostatniej osoby na danym dystansie).
To by było na tyle jeśli chodzi o wpajanie pewnych zasad dziecku ;)
Świecący gadżet rządzi ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 11:46 #52457

Dzieki za relacje :) Wszytkie moje relacje, linki do ciekawszych postow i Wasze relacje sa zebrane tutaj: www.narolkach.pl/forum/27-maratony-/3552...-zawody-i-inne#47470

modzurow-dziurki.jpg

Swoja droga nie widzialem jeszcze drogi gdzie tak male dziurki - mysle ze max 2-5 cm srednicy - zastaly załatane. Nieprzyklepane "łatki" rzeczywiscie wystawaly 1-2 cm ponad powierzchnie i o tym wspominal organizator, ktorego spotkalismy na trasie; wychodzac pod gore zakreslilismy cegłówka te ktore znalezlismy, potem jeszcze "orgi" poprawily kreda. Wypatrywalem tych znakow ale podczas zjazdu nie widzialem ich. Zeby je bylo dobrze widac to jednak jakis jaskrawy spray by sie przydal.
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 11:47 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 11:56 #52458

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Na zjeździe też ich nie widziałem (może tam ich po prostu nie było). Natomiast na pozostałej części trasy zdecydowana większość drogowych "niespodzianek" była oznaczona. Ponieważ nigdy się z czymś takim nie spotkałem dlatego zwróciłem uwagę. W sumie lepsze oznaczenie kredą, niż żadne :)
Daj znać jak już będziesz wiedział czy udało Ci się złamać ograniczenie prędkości :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 12:21 #52460

Mysmy wlasnie zaznaczali asfaltowe "pryszcze" na zjezdzie.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 12:50 #52461

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Czytam, czytam z wypiekami i prawie zapomniałem: gratulacje dla uczestników!

Za pasję, za przeżycie, za równowagę wewnętrzną i jazdę na (zewnętrznej) krawędzi! :-)

Patrząc na listę uczestników to na pewno miała szansę być miła, kameralna (chociaż mocno międzynarodowa!) impreza. Mam nadzieję kiedyś się przejechać. Najwyżej się pampersa założy. Będę udawał, że pomyliłem z kolarskimi spodenkami :-)

Jak oceniacie wyniki? Przekładając na CM było chyba szybciej, chociaż przecież ciepełko nie pomagało.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 13:58 #52462

Dzieki :)
Jak oceniacie wyniki?

Łotysze ustanowili rekord trasy, poprawiajac chyba o 4 minuty.
Przekładając na CM było chyba szybciej, chociaż przecież ciepełko nie pomagało.
Nie potrafie tego przelozyc w sposob inny niz czysto matematyczny, a tego z zalozenia nie robie, chyba ze na zasadzie zabawy ze Stelvio=2x Giewont ;)

W ogole od okolo 2 lat nie porownuje zawodow do siebie, a w tym roku doszedlem do tego ze nawet zawody na tej samej trasie tez sa bardzo trudne do porownania.

Taki upal mnie bardzo oslabia, czuje sie zmeczony po wczoraj, na trasie tez mialem momenty gdzie temperatura mocno na mnie dzialala, ale to i tak nic w stosunku do tego co bylo pod tym wzgledem w tamtym roku: 100% lampa i ok 35 st w cieniu ktorego nigdzie nie bylo, czyli cale oczekiwanie na start i rozgrzewka tez w sloncu.
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 13:59 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 14:04 #52463

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
W Wysowej na połówce maratonu zabrakło mi bodaj 6sek do złamania 1h. Ponieważ w Modzurowie trasa dłuższa o 1 km założenie było takie, żeby spiąć poślady i w końcu przełamać impas w relacji założenie vs. wykonanie. :) No i udało się. Z czego osobiście jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę od pewnego czasu systematycznie i wiem, że pewne bariery będzie ciężko pokonać, ale czuję, że jest moc ;) to i wyniki notują progres :laugh:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 14:08 #52464

Nic sie samo nie udaje ;) Trenowales, jezdziles, zainwestowales w to czas i w konsekwencji poprawiles swoj czas :)

Ile wlozysz tyle wyjmiesz :)

Powodzenia w Osiecznicy :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 14:23 #52465

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Dzięki,
Osiecznica mówisz......... chyba jednak nie w tym roku :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 14:25 #52466

Nie napisalem, w ktorym roku :) Wtedy kiedy bedziesz gotowy.

A w przyszlym 100 km :)

Tak czy tak do nastepnego i moze wspomnij kiedys ile juz zrobiles na tych K2, jak Ci sie jezdzi itp.

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 17:20 #52467

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Łotysze ustanowili rekord trasy, poprawiajac chyba o 4 minuty.

Damn, znowu ta bariera językowa.
Nikt im nie powiedział, że to jest straszna góra!
;-)
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 17:21 przez Tomcat.

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 18:29 #52468

Zebys wiedzial ile z powodu tej bariery trwala ich rejestracja. Stalem za nimi w kolejce po numer ;)

A organizator przed samym startem powiedzial cos w tym stylu:

"Tak, jest gora, jak zaczniecie zjezdzac to nie bedzie widac konca. Ale nie bójcie sie"

PS. umowmy sie wstepnie na czwartek w okolicach 7:15 tak jak ostatnio. +/- 7 min bo moge wracac z treningu na gorce.
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 18:30 przez Szyszkownik.

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 20 Cze 2016 19:37 #52470

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 21 Cze 2016 06:39 #52472

Jest film od Silesia Skating :)

55 km/h, na ulamek sekundy 56. To byla czolowka, ale niewykluczone ze pierwsza 3 dobila do 60 km/h, juz wiem ze ja nie ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 21 Cze 2016 11:07 #52473

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Dzieki! Nie wiem jak inni, ale ja czuję emocje! :-)

Co do czwartku - wstępnie ok.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 21 Cze 2016 11:37 #52475

Moim zdaniem film nie oddaje tego co tam sie czuje :) Poczujesz naprawde jak tam pojedziesz :)

Ale cieszy to ze Silesia umieszcza takie filmy bo to jednak jest opcja najblizej realu, w aucie czy na rowerze to juz zupelnie inna rzecz. Z tymi licznikami to wyglada jak z jakiejs gry :)

55 km/h - moze chcieli jechac przepisowo i zmiescic sie w ograniczeniu do 60?

Czwartek ok.

PS. Wlasnie mi sie przypomnialo: www.bdr2016.pl/ w tym roku odwolali impreze z powodu zbyt malej ilosci chetnych, ale na przyszly bede miec w pamieci, fajnie by bylo zobaczyc jak to jest pojechac w zbroi...

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 21 Cze 2016 12:40 #52476

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tym razem widzę że pojechałeś na lekkiego, żadnych nadmiarowych, nieopływowych ochraniaczy! :-)
W sumie słusznie, po co się wywracać.

Na filmie był taki moment, jak w pociągu gość z silesia dojechał do kolegi i oparł się o jego plecy. Tamten się wyraźnie zachwiał. Następnie obejrzał i rzucił jakieś błogosławieństwo (np. "Błogosławieni ci, którzy zostali w domu, albowiem nie próbują mnie wywrócić! ;-) )
Chociaż rzucone słowo było krótsze, tak na oko dwusylabowe :lol: