Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 316 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 07:17 #51144

Dziekuje! :)

Aktualna pogoda:
pogoda2_2016-05-07.jpg

Silniejszy niz wczoraj wiatr, wschodni, czyli w zasadzie prostopadly do trasy. Jak wplynie na jazde zobaczymy :) Do zobaczenia, powodzenia wszystkim i dzieki za wsparcie!

Nie moge sobie odmowic wierszyka, tak mam ze mi sie czesto przypomina jak przeczytam/uslysze odpowiedni konktekst :) B) :whistle:

Smial sie ch.. z serca ze nigdy nie staje,
Na to serce taka mu odpowiedz daje:
Sluchaj ch..u cielęcy,
Jak ja raz stanę ty nie staniesz wiecej.
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 07:22 przez Szyszkownik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 08:52 #51145

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Mam okrągły, szczęśliwy numer 1117. Co oni to łącznie z piechurami nadają?

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 09:02 #51146

Biegacze maja od 1, rolkarze od 1000.

The Force is calling to you. Just let it in...
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 09:26 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 17:50 #51148

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
No to już po Skawinie.
Było: extra!
Czuć spinkę po czasach. Na piątkę poprawiłem się o ponad minutę, a to już sporo.
Natomiast błąd WIELKI BŁĄD zrobiłem z ustawieniem na starcie. Po prostu nie chciałem się ryć. A TRZEBA! Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije!
W przeciwnym wypadku zablokuję Cię dzieci, inni wolno turlający się i najgorsza stonka biegu: nartorolkarze z kijkami o widiowych końcówkach!
No masakra!
Dla mnie wyścig zaczął się w połowie drugiego kilometra, jak stonka się rozgęściła. Wtedy zacząłem po kolei wszystkich wymijać. Ale czas był już bezpowrotnie stracony. Niedługo później minęli mnie z naprzeciwka chłopaki z Mapei Team. No ja pierdziu... ja się dopiero rozpędzam, a oni już hamują z drugiej kosmicznej...
Widać wszystko było po czasach średnich z kilometrów... pierwszy kilometr średnia 8 km/h, drugi kilometr 21 km/h, trzeci kilometr ponad 23 km/h.
Z ciekawości chciałem się zmierzyć z tą wodą podawaną w Radzionkowie. Wziąłem kubeczek i niestety zostało w nim akurat tyle, żeby sobie wlać w oskrzela. Więc nie pamiętam dokładnie jak robiłem nawrót i kolejnych 100m. Utopić się na biegu rolkarskim - trudno o większą ekstrawagancję!
Górek dużych nie było, na zjeździe rozpędziłem się ledwie do 30 km/h. Podjazdy pod to problematyczne nie były. Trochę tych co wyprzedzałem to właśnie na podjazdach.
Na koniec się okazało, że wywiało mi voucher na pasta party :-( więc nie było szans na pogaduchy, na które liczyłem.
W końcu dzieci się zmarudziły i przymuszeni przez nie wyruszyliśmy do domciu jak tylko skończył się bieg na butach. Howgh!

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 18:28 #51150

I po Skawinie :)

4ty raz tamże zaliczyłem :D Jak zawsze atmosfera :) I ten stres przed startem :)

Dokumentacja "zaplecza" i fragmentu trasy - focenie na rozgrzewce :)

bieg-skawinski-na-rolkach-szatnia.jpg

Szatnia gotowa, potem byly tam tez masaze - skorzystalem i polecam :D tj o masaz jednej czesci ciala nie mialem smialosci poprosic no i juz czuje ze bedzie bolalo ;)

bieg-skawinski-na-rolkach-1_2016-05-07.jpg

Przy odbieraniu pakietow tloku brak :) Pakiety na bogato. Zapraszano tez do Modzurowa - polecam.

bieg-skawinski-na-rolkach-2.jpg

Zawody (?) w parku w slalomie "narciarskim".

bieg-skawinski-na-rolkach-3start.jpg

Za chwile start, sam organizator nie znal regulaminu, kazali przypinac numery na klacie, a w regulaminie bylo na plecach, ale przepinania nie bylo ;) Jakby nie bylo jestem tym 1% ludzi ktorzy czytaja regulaminy :side: :silly: :whistle:
Chwila przed startem - komunikuja przez mikrofon "prosimy cofnac sie o 5 metrow" i tak powtarzaja kilka razy, jesli ludzie cofneli sie o 50 cm to byl maks, nowa definicja 5 metrow :silly: :whistle:

bieg-skawinski-na-rolkach-trasa1.jpg

Pierwszy fragment trasy - na rynek. 2 zakrety o 90 stopni, postartowy tlok i mocno chropowaty asfalt, potem rura do Radziszowa :) 2 Lekkie zjazdy po drodze, na 3-4 km.

bieg-skawinski-na-rolkach-trasa2.jpg

Pierwszy kilometr trasy, nawierzchnia glownie gladka, ale bywa tez popekana, w tym roku na tym odcinku "poduszki" zwalniajace - dalo sie przejechac pomiedzy.

bieg-skawinski-na-rolkach-meta.jpg

Meta, niektorzy juz po inni jeszcze przed.

Zawody bardzo udane, pogoda dopisala, mega mocny wiatr w sumie w obie strony. Masa ludzi z dobra energia, duzo fajnej sportowej radosci; poznalem 2 osoby, o ktorych do tej pory czytalem artykuly: B. Prymakowsją i Bosego Biegacza :) Oprocz tego kilka innych.

Co do bonusowego "posta party" - ja od lat chodze do restauracji Staromiejskiej na Sikorskiego 16, to jest doslownie 5 min z buta od parku. Restauracje pokazal mi Bolek, teraz sam ciagne tam ludzi.

167 osob ukonczylo zawody. Z czasu nie jestem specjalnie zadowolony, ale jechalo mi sie dobrze, w sumie juz przed startem wiedzialem czego zabraklo w treningu, rzut oka w zeszloroczny kalendarz powiedzial wszystko ;) Sam cala trase, kilka osob sie na mnie wiozlo, z czego jeden gosc ostatnie ok 3 km.

Gratulacje dla wszystkich, w tym Tomcata :) Do zobaczenia za rok w tym samym miejscu.

Opis pewnie z czasem rozbuduje i wstawie na poczatek do "kolekcji" relacji i wrazen z zawodow, zeby bylo dokolekcji.
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 19:30 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 07 Maj 2016 20:31 #51153

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
A ja Ci i tak gratuluję czasu, z którego możesz sobie być niezadowolony, a mnie i tak imponuje :)
W swojej kategorii byłeś szósty. Ja - dwudziesty szósty. Swoje obiektywne problemy ze startem mogę zwinąć ciasno i sobie wsadzić. Pozostaje gdybanie, czy gdybym mógł pojechać cały dystans swoim tempem, to nie urwałbym jeszcze minuty. A gdybym urwał minutę, to wyprzedziłbym znane mi osoby, które uprawiają tą dyscyplinę dużo, dużo dłużej i z dużo większym zadęciem. :-)
Jestem zadowolony z tego, że wystartowałem, przejechałem, że walczyłem na trasie jak lew, który przysiadł na sproszkowanym chili, że śrubka od prawego tylnego kółka mi się nie odkręciła do końca ;-) i że się nie utopiłem ;-D
Nie jestem zadowolony, że się nie spotkaliśmy. Ale ludzi było sporo...

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 08 Maj 2016 06:40 #51167

Dziekuje :)

Gratulacje postawy na trasie i poprawy czasu na 5 km, jesli masz po jezdzie takie wrazenia to zrobiles wszystko co w tym dniu mogles i o to chodzi :) I gratulacje pierwszych zawodow B)

W zasadzie identyczny czas mialem dwa lata temu, w zeszlym roku 2 minuty szybciej, wnioski nasuwaja sie same, w zasadzie nieprzepracowany kwiecien jest jednym z nich, raz powodu wyjazdu, dwa pozniejszej choroby nie zrobilem dosc istotnej czesci treningu, ktora na pewno by pomogla, dosc powiedziec ze w kwietniu bylem tylko 7x na rolkach :/ W marcu tez powinienem juz jezdzic co innego. Ale dzieki temu ze mam to spisane 5 lat wstecz wnioski mam konkretne wiec jade dalej :D
Nie jestem zadowolony, że się nie spotkaliśmy
Mi tez szkoda, wypatrywalem Cie dosc intensywnie przed biurem zawodow 13:00-13:30 i w okolicach szatni - tam "stacjonowalem" i pozniej sie rozgrzewalem, potem przy okazji rozgrzewki na rolkach tez swiecilem oczami. Pozniej zjadlem przyslugujaca mi "z urzedu" zupke i poszedlem na konkretniejszy obiad i dalej prosto juz na busa, jednak czulem zmeczenie i potrzebowalem sie polozyc wczesnie.

Dzis czuje sie ok, ale czuje ze sie poruszalem. Ide jeszcze na mini zawody w "desce" - pierwszy raz ever, ciekawe jak bedzie.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 07:31 #51217

Bartek, DZIEKUJE. Za czas który zainwesotwałeś w przywrócenie tego wątku.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 09:07 #51225

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Naprawdę mi ulżyło,będę już dużo ostrożniejszy zwłaszcza na smartfonach i tabletach.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 09:28 #51226

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Witam wszystkich

Po raz pierwszy startowałem w zawodach na rolkach i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony organizacją jak i samymi zawodami. Dzieciaki pojechały z nastawieniem, że je podrzucę do ZOO i odbiorę po zawodach, ale jak zobaczyły te wszystkie maluchy, które wkładały całe serce w ukończenie biegu to stwierdziły, że zwierzęta z ZOO chyba nie uciekną a one przez bite dwie godziny mocno kibicowały :).

Co do samej jazdy to bardzo fajna trasa (w końcu nie musiałem się oglądać za siebie w obawie przed jadącymi samochodami :) ) Całą trasę przejechałem z prędkością blisko 24km/h (do tej pory na takich dystansach nie mogłem przekroczyć 20km/h) Rywalizacja jednak znacząco pozwala na przekraczanie pewnych granic. Wczoraj z ciekawości wyjechałem na swoją trasę i bez problemu pokonałem ją z prędkością 21,5km/h przy mocnym wietrze na zjazdach. Już wiem, że można :)

W niedzielę spróbuję się zmierzyć z maratonem. Daję sobie 50/50 na ukończenie ponieważ do tej pory nie jechałem więcej niż 20km. Rolki fitness 84mm nie są chyba stworzone do takich dystansów, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na koniec dla wszystkich wątpiących czy warto wystartować ..... uśmiech dzieciaka po podarowaniu mu zdobytego medalu BEZCENNY ........ parafrazując reklamę...Bądź bohaterem dla własnego dziecka :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie CM

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 09:43 #51227

Dzieki za relacje, link wylądowal juz tu: www.narolkach.pl/forum/27-maratony-/3552...-i-inne?limitstart=0 Takze jesli ktos bedzie chcial poczytac, zobaczyc jak zawody widza inni i co z tego wynosza to bedzie mial zebrane moje i innych relacje w jednym miejscu :)
Daję sobie 50/50 na ukończenie ponieważ do tej pory nie jechałem więcej niż 20km.
Po prostu pojedz, nie zakladaj nic z gory :)
Rolki fitness 84mm nie są chyba stworzone do takich dystansów
Pogadamy w sobote wieczorem :) Ja na 84 zrobilem 3 edycje 70 km na bloniach :)

Powodzenia i do zobaczenia na CM :)

A jesli chodzi o predkosc i zjazdy to polecam Modzurow :) 19 czerwca, niedlugo cos wiecej wspomne o tych zawodach bo sa absolutnie jedyne w swoim rodzaju, jakby co to dla dzieci tez sa tam konkurencje.
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2016 09:45 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 09:52 #51229

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Szyszkownik:

Z uwagą przeczytałem Twój wpis o tym jak się przygotować na sam start w maratonie. Wiadomo, że bez zastrzyku energii będzie ciężko i stąd pytanie czy korzystasz za jakichś żeli, a jeśli tak to jakich i w jakich ilościach. Generalnie nie jestem zwolennikiem tego typu specyfików, ale nie wyobrażam sobie, żeby podczas jazdy przełknąć coś "twardego".

Z góry dzięki za odpowiedź

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 10:04 #51230

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
A jesli chodzi o predkosc i zjazdy to polecam Modzurow :) 19 czerwca, niedlugo cos wiecej wspomne o tych zawodach bo sa absolutnie jedyne w swoim rodzaju, jakby co to dla dzieci tez sa tam konkurencje.

No właśnie się zacząłem zastanawiać :-)
Jest tam jakaś kombinacja zjazdu i zakrętu?

Zobaczymy, może dzieciaki też będa chciały pojechać ;-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 10:09 #51232

Dzieki :)

Tj, ja uwazam ze jesli potrafisz przejechac 20 km to jestes przygotowany do ukonczenia i pokonania maratonu. Osiaganie tych czy innych konkretnych czasow wymaga mniejszych lub wiekszych przygotowan.
stąd pytanie czy korzystasz za jakichś żeli, a jeśli tak to jakich i w jakich ilościach
Korzystam, mam potezne spalanie i umarlbym gdybym nic nie doladowal ;) W ogole przy jakimkolwiek wysilku trwajacym dluzej niz godzina warto uzupelnic weglowodany i to nie w momencie kiedy juz slabniesz tylko wczesniej.

Osobiscie uzywam zeli Agisko, do kupienia w sklepie biegacza. Czasem zamiast zelu tez jeden albo dwa banany, ale sa juz nieco mniej wygodne do zjedzenia przy przyspieszonym oddechu, choc na zjezdzie na Focha mozna sie o to pokusic :)

Na okolo 20-30 min przed startem banan/dwa, batonik ziarnisty. O sniadaniach/obiadach w dniu startu nie wspomne ;) Osobiscie w ostatnich latach pelnoziarnisty makaron zytni z twarogiem.

Na trasie izotonik.

Inna sprawa to jest to ze zel niepopity jest za gesty dla zoladka i organizm zuzywa wode na jego rozcienczenie. Trzeba wiec popijac. Slyszalem ze nie powinno sie popijac zelu izotonikiem tylko woda, a to oznacza ze wiezie sie juz dwie butelki... Moim autorskim pomyslem jest jego rozcienczenie zawczasu i wlanie do malej buteleczki. Proporcje jakie znam nie sa wymierne - pol zelu popija sie 2-3 lykami wody. Nie spotkalem sie jeszcze u innych z tym sposobem (tj wczesniejszym rozcienczaniem) mimo ze pytalem niektorych osob czy tak robia, czy to jest ok itp. Trzeba tez uwazac zeby nie przesadzic bo bedzie chlupac w brzuchu ;)

Pije pierwsza porcje po okolo 30-40 minutach jazdy, potem jeszcze raz. Jeden zel na maraton.

Dawniej, na pierwszych 70tkach kiedy jechalem 3,5-4h ratowalem sie (ale to pod koniec) tez marsami i czekolada - daje szybko duzo energii, ale na krotko wiec w trakcie nie bardzo, ale pod koniec ok.

O Modzurowie niedlugo napisze dluzszy tekst, takze chwilka :)
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2016 10:19 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 10:22 #51234

• fazi
  • fazi's Avatar
  • Expert Boarder
Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Twój autorski sposób na rozcieńczenie zawczasu żelu bardzo mi się podoba. Liczę na to, że udostępnisz prawa autorskie na czas CM ;)

Re:Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 10:34 #51236

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
A ja postaram się opracować metodę przyswajania w biegu śledzia w śmietanie ;-)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 11:17 #51238

W takim razie czekam na Twoja relacje :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 15:53 #51249

Modzurów - czyli taaaaka ryba :)

Bylem dwa razy, czyli trase pokonalem 4 krotnie, w tym raz na jednych zawodach po suchym i w kompletnej ulewie.

Strona organizatora: zawody.manifo.com/ Zapisy sa na miejscu, nie ma opcji online.

Ulotka rozdawana ostatnio w Skawinie :)

modzurow1.jpg

modzurow2.jpg

Trasa widziana z auta:
Glowny zjazd od 5:10 do 6:10.

Asfalt bardzo dobrej jakosci na calej dlugosci z wyjatkiem nawrotu w Pawlowie gdzie wjezdza sie za jakis zaklad i jest kilkadziesiat metrow jazdy brukowanym podworkiem, bywa tam tez troche kamyczkow/piasku i nie jest rowno, w deszcz robia sie kaluze.

Dystans 23 km, 11 dla kobiet, szereg krotkich dla dzieci.

Trasa, ktora budzi emocje.

Budzi, zawsze, ale nie kazdy sie do nich przyzna, bo to czesto jest strach ;) Tak, balem sie pierwszy raz, balem sie za drugim i pewnie w tym roku poczuje ten sam dreszcz stajac przed zjazdem. Zanim tam pojechalem to popytalem i poczytalem troche i odnioslem wrazenie ze z predkosciami tamże jest jak ze zlowiona ryba - za kazdym kolejnym razem gdy sie o niej opowiada to robi sie troszke wieksza B) Slyszalem o predkosciach 40, 50, 60 a moze i wiecej km/h. Co jest prawda - sam nie mam sprzetu, ktory potrafi to zmierzyc wiec nie wiem ile km/h tam jechalem, ale zawsze budzi to emocje. Przed, w trakcie i po. I to sie dlugo wspomina i jest to jedno z wyzwan jakie polecam :)

profil-modzurow-cala-petla.jpg

Tak wyglada jedna pelna pętla.

profil-modzurow-zjazd.jpg

Sam zjazd wyglada tak. Konczy sie zakretem, ktory na filmiku wyglada ostrzej niz jest w rzeczywistosci. Z gory na mapie widac to dokladniej. Mozna jechac na pelnej predkosci i sie go pokona bez zwalniania, chyba ze ktos potrafi wtedy zwolnic ;) Ale serio, nie ma takiej potrzeby.

Dokladniejsza analiza głównego zjazdu: www.narolkach.pl/forum/27-maratony-/3552...inne?start=490#51293

Problemem jest to ze nie ma gdzie trenowac tego typu jazdy w bezpiecznych warunkach, a warto przecwiczyc pozycje, stabilizacje i poczuc predkosc zeby wiedziec czy zaczynac wolno czy tez mozna od samej gory szybko.

Czyms co moze sie pojawic podczas zjazdu jest "myszkowanie" i nie jest to mile bo mozna stracic kontrole. Z moich rozmow wynika ze wazna jest stabilizacja i stanie rowno na calej rolce, na pewno nie na pietach. Poleca sie lekkie przeniesienie ciezaru ciala do przodu. I nie prostowanie sie nagle... Kolka powinny byc rowne, nawet minimalny "banan" zmniejsza stabilizacje.

Dojazd - wylacznie autem, to jest bardzo malutka miejscowosc.

Atmosfera jedyna w swoim rodzaju i tylko tam mozna dostac chleb ze smalcem na "pasta party" ;) Pelni serca i zaangazowania ludzie, blogoslawienstwo ksiedza przed startem, loteria i wspomnienia :)
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2016 16:14 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 15:58 #51251

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Od której minuty na filmie zaczyna się ten legendarny zjazd ?

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 09 Maj 2016 16:03 #51252

5:10 i konczy sie 6:10 w momencie jak auto z kamera mija sie z TIRem.